Suzuki Baleno

Větší bezpečnost znamená i větší radost z řízení

Vyspělé bezpečnostní prvky

Podpora řidiče

S vědomím, že jste dobře chráněni, si můžete jízdu víc užívat. Přesto zamrazí, když vůz před Vámi náhle zabrzdí nebo se zachová jinak neočekávaně. S cílem pomoci řidiči v takových situacích je Baleno vybaveno pokročilými preventivními bezpečnostními prvky, jako jsou RBS (systém nouzového brzdění) a adaptivní tempomat s omezovačem rychlosti*.

* Na přání jsou RBS a adaptivní tempomat dostupné i pro verze výbavy START a COMFORT. Více informací u Vašeho autorizovaného partnera SUZUKI.

Systém nouzového brzdění (RBS – Radar Brake Support)

Baleno monitoruje vpředu jedoucí vozidlo pomocí mikrovlnného radaru. Pokud zaznamená riziko střetu, zachová se jedním z následujících způsobů podle dané situace.

Suzuki Baleno

UPOZORNĚNÍ

¦ Radar Brake Support nemusí v některých situacích pracovat správně. ¦ Systém nemusí být schopen zabránit kolizi nebo zmírnit následky nehody v závislosti na typu překážky, počasí, situaci na vozovce nebo dalších okolnostech. ¦ Systém nemusí pracovat, pokud ridic provede úhybný manévr pomocí volantu nebo plynového pedálu. ¦ Schopnost systému Radar Brake Support detekovat překážky a kontrolovat pohyb vozidla má své limity. Prosíme, nespoléhejte na systém a vždy dodržujte pravidla bezpečné jízdy. ¦ Prečtěte si prosím uživatelskou příručku, která obsahuje informace důležité pro Vaši bezpečnost. ¦ Pro podrobnější informace kontaktujte autorizovaného partnera Suzuki.

Adaptivní tempomat

Baleno používá radar k měření odstupu od vpředu jedoucího vozidla a samočinně zrychluje nebo zpomaluje, aby udrželo požadovanou rychlost a vzdálenost.

Suzuki Baleno

Lehký skelet zkonstruovaný technologií TECT (Total Effective Control Technology) absorbující nárazovou energii a soustava airbagů pro ochranu posádky

Suzuki Baleno

Pro maximální ochranu posádky je Baleno standardně vybaveno čelními airbagy pro řidiče a spolujezdce, bočními airbagy a záclonovými hlavovými airbagy. Kabina je pro případ nehody chráněna také strukturou karoserie, která účinně absorbuje a rozprostírá nárazovou energii.

Suzuki Baleno