Suzuki Jimny

Bezpečnost vozů Suzuki Jimny

Pevný rám Suzuki Jimny

Vaše bezpečnost je pro Suzuki prioritou číslo jedna. Suzuki dělá pro bezpečnost řidiče i jeho spolujezdců maximum, což je vidět na použitých technologiích i designu. Vše dohromady pak úspěšně pomůže vyhnout se případné nehodě.

Struktura pevného rámu byla navržena pomocí speciální softwarové simulace tak, aby absorbovala sílu čelního nárazu a odklonila ji podél pasažérů, aniž by je ohrozila. Vzpěry zesílení postranních dveří jsou rovněž zabudované tak, aby zlepšily integritu kabiny a zvýšily Vaši bezpečnost.

Vylepšená ergonomie Suzuki Jimny

Dle zhotovených nejposlednějších ergonomických studií máte nyní ve Vašem Suzuki Jimnym vše bezpečně po ruce, což zanechává vaše zraky na vozovce.

Ergonomicky tvarované a umístěné sedadlo řidiče nezatěžuje Vaši páteř zbytečným stresem, takže jste svěží i při celodenní jízdě, to zvyšuje Vaši pozornost a schopnost správně zareagovat v nepřehledných situacích.

Díku optimálnímu umístění pedálů, volantu a páček pod ním se automobil velmi snadno ovládá, nestresující poloha zlepšuje pozornost řidiče a snižuje jeho únavu při delším pobytu za volantem.

Dobrá viditelnost do všech směrů

Bezpečnost je zvýšena i výbornou viditelností do všech směrů a zvýšenou pozicí řidiče. Výbornou čelní viditelnost zaručuje velké přední sklo, vzadu oceníte stěrač s vyhříváním zadního okna. Ani níže umístěná rezerva vzadu nebrání vynikajícímu výhledu za sebe.

Brzdový systém (ABS, EBD)

Jimnyho přesné řízení, účinné brzdy a pružné zrychlení motoru přispívají k tomu, že si nad vozem udržíte kontrolu i v kritických situacích.

  • Anti-lock Brake System (ABS) Tříkanálové ABS se senzory na všech čtyřech kolech zaručuje ovladatelnost vozidla. Zabrání zablokování kola při brzdění, a tím i zabrání ztrátě přilnavosti kola k vozovce. Výsledkem je, že vozidlo je ovladatelné i při prudkém brzdění.
  • Electronic Brakeforce distribution (EBD) elektronický rozdělovač brzdné síly rozděluje brzdnou sílu na každé kolo dle okamžité změny zatížení během brzdění. Zvyšuje účinnost brzdění, zkracuje brzdnou dráhu. Zvýšení bezpečí hlavně při větším počtu pasažérů, kdy se těžiště vozu zpravidla posouvá na zadní nápravu a je možné zvýšit brzdný účinek zadních kol.

Hydraulický posilovač řízení

Model Suzuki Jimny je vybaven hydraulickým posilovačem řízení.

Ochrana při nárazu

Jestliže k nehodě přece jenom dojde, Jimny je konstruován tak, aby Vás maximálně ochránil. Přední i zadní sedadla jsou vybavena tříbodovými pásy, které jsou vpředu výškově nastavitelné s předpínači. K dispozici jsou také čelní, velkoobjemové airbagy s dvoustupňovým plněním nebo ukotvení ISOFIX pro dětské sedačky na zadních sedadlech. Stejně podstatná jsou opatření, která zůstávají Vašim očím skrytá. Jimnyho karoserie i rám byly navrženy počítačem podle složitých algoritmů tak, aby dokázaly co možná nejlépe absorbovat sílu předního nárazu, rozdělit ji po celém vozidle a zároveň udržet pokud možno neporušený prostor pro posádku. Neméně důležitým prvkem je bezpečnostní deformovatelný sloupek řízení, který rovněž absorbuje energii při nárazu. Při bočním nárazu cestujícím pomáhají robustní dveřní výztuhy.

Čelní airbagy SRS s dvoustupňovým plněním jsou navrženy jako bezpečnostní doplněk v součinnosti s předními bezpečnostními pásy. Řidič a spolujezdec na předních sedadlech proto musí mít pásy vždy zapnuté a sedačku spolujezdce nikdy nesmějí používat děti v sedačce otočené zády proti směru jízdy.

Ochrana před krádeží

Model Suzuki Jimny je standardně vybaven imobilizérem, který odrazuje zloděje před vloupáním do vozu nebo jeho krádeží.