Suzuki Jimny

Design Suzuki Jimny

Suzuki Jimny, to je nový životní styl

Hranice není třeba posouvat, vy jich totiž vůbec nemusíte dosáhnout.


Jimny je dostatečně silný i odhodlaný k výletu do náročného terénu. Jeho kompaktní karoserie umožňuje projet po úzkých stezkách i mezi stromy v lese. Dostatečný zavazadlový prostor pojme bez problémů výbavu potřebnou pro Vaše cesty za dobrodružstvím. Vydejte se prozkoumat svět. Vaším cílem mohou být i místa, kam se ostatní jen tak snadno nedostanou.

Novinky modelového ročníku 2015

Suzuki Jimny přináší větší výběr variant a od svého předchůdce se liší i v několika designových prvcích. V nové, modernější podobě se představuje přístrojový štít a volant, sedadla dostala odlišné čalounění a na karoserii najdete kromě známých odstínů také nové barvy.

Přestože si Suzuki Jimny zachovává veškeré atributy nezastavitelného off-roadu s poctivým mechanickým základem, nezapomíná držet krok s dobou. Na palubě vozu se tak nově objevuje elektronický stabilizační systém ESC, monitorování tlaku v pneumatikách TPMS a nápověda řazení rychlostních stupňů pro maximálně úspornou jízdu.

Váš Jimny - spolehlivý a nenáročný

Vice než čtyřicetiletá tradice vývoje a výroby vozidel s pohonem 4x4 je dostatečnou zárukou vysoké kvality a odolnosti terénních modelů Suzuki. Za tuto dobu si off-roady Suzuki získaly miliony spokojených zákazníků na celém světě.

Předchůdce současného Suzuki Jimny, legendární Samurai po dlouhá léta dominoval bezkonkurenčně v kategorii lehkých off-roadů. Doslova a do písmene byl nepřekonatelný v pracovním nasazení i v těch nejtěžších a nejtvrdších terénních podmínkách a přitom zůstal spolehlivý a vzácně nenáročný.

Nový Suzuki Jimny je jeho vice než důstojným nástupcem. Ke všem výše zmiňovaným vlastnostem přidává i elegantní a kompaktní vzhled své karoserie. Nový, vysoce funkční interiér nyní zcela odpovídá standardům kladeným na osobní automobily této třídy. Atraktivní vzhled, elegantní interiér a vylepšené jízdní vlastnosti na silnici zaručují, že Suzuki Jimny dokáže být nejen spolehlivým a výkonným pracovním vozem v těžkých terénních podmínkách, tak, jak velí tradice, ale i ideálním společníkem, zvládajícím díky svým vlastnostem všechny nástrahy městské džungle.

Vylepšený interiér pro pravé pohodlí

Projeďte se s Jimnym a uvidíte, jak do sebe v tomto automobilu všechno dokonale zapadá. Pracoviště řidiče bylo znovu navrženo dle nejposlednějších ergonomických studií. Ve Vašem Jimnym máte nyní vše bezpečně po ruce, na tom nejpřirozenějším místě.

Ovládací prvky jsou rozmístěny tak, aby jejich obsluha byla zcela intuitivní, kontrolní přístroje jsou perfektně čitelné a potřebné informace máte okamžitě před sebou jako na dlani. Přístroje na palubní desce jsme vhodně seskupili a umístili tak, abyste údaje z nich mohli odečíst jen letmým pohledem. Dbali jsme také na to, aby Vám řadící páka padla přesně do ruky.

Jimny

Pro ještě větší komfort je k dispozici dálkové ovládání zámků, elektricky ovládaná okna nebo klimatizace, která zajistí celé posádce optimální teplotu v interiéru za každého počasí.

Variabilita prostoru

Obě zadní sedadla lze samostatně sklopit a výrazně tak zvětšit objem zavazadlového prostoru. A pokud Vás nečekaně zastihne noc v horách? Sklopíte jednoduše sedačky a pohodlně přečkáte do rána. Jimny si prostě rozumí nejen s chlapskou prací, ale i s mladým, bezstarostným životním stylem.

Jimny

Posuvné a sklopné sedadlo spolujezdce, široké boční dveře a nízké prahy umožňují pohodlné nastoupení na obě sedadla druhé řady. V celém interiéru je dobře patrné úsilí o dokonalost každého detailu. Sedadla jsou čalouněna kvalitními látkami, dveře i opěrky zase obloženy tak, aby podpíraly a netlačily.

Bezzátěžová poloha při řízení

Díky optimálnímu umístění pedálů, volantu a páček pod ním se automobil velmi snadno ovládá, nestresující poloha zlepšuje pozornost řidiče a snižuje jeho únavu při delším pobytu za volantem. Sedadla jsou pevná, ale zároveň příjemně tvarovaná a komfortní, na jejich polstrování se nijak nešetřilo. Do cíle dlouhé cesty dojedete ve stejné kondici, v jaké jste do automobilu nasedali. Přestože je Jimny relativně kompaktní, nabízí spoustu místa pro nohy, kolena, lokty i hlavu.